reprezentantka Polski w lekkiej atletyce. Halowa wicemistrzyni świata, Mistrzyni Europy U23 oraz reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w sztafecie 4x400m. W 2016 roku porzuciła karierę biegaczki i rozpoczęła przygodę z górami wysokimi.

 

Na swoim koncie posiada szczyty należące do Korony Ziemi: Mont Blanc (4819m n.p.m.), Aconcaguę (6962m n.p.m.), Kilimandżaro (5985m n.p.m.)oraz Mount Everest (8848m n.p.m.) jako najmłodsza Polka w historii i pierwsza Olimpijka. W maju 2019 roku stanęła na szczycie Makalu, piątej najwyższej góry świata jako pierwsza Polka bez suplementacji tlenem. Jej planem na najbliższe lata jest zdobycie 14 najwyższych szczytów Ziemi zwanych Koroną Himalajów i Karakorum oraz dokończenie projektu Korony Ziemi. Najbliższym projektem jest wyprawa na Manaslu, ósmą górę Ziemi we wrześniu 2019 roku.

Magdalena Gorzkowska

Jasiek Mela

Miłka Raulin

Krzysztof Wielicki

Antek, Joanna i Andrzej Marcisz

        Waldek Malina

       Tomek Sobania

urodził się 30 grudnia 1988 roku w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Porusza się o protezie podudzia. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline. A, i objada się burgerami… 

polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jest jednym z trzech Polaków i piątym człowiekiem w dziejach, któremu udało się postawić stopę na wszystkich szczytach ośmiotysięcznych położonych w Himalajach i Karakorum. Mount Everest, Lhotse i Kanczendzongę w towarzystwie Jerzego Kukuczki i Leszka Cichego jako pierwszy w historii zdobył zimą. Nie lada wyczynem, wpisującym się w historię światowego himalaizmu są samotne wejścia na Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri, Sziszapangmę, Gaszerbrum II i Nanga Parbat.

Antek ma 9 lat i skompletował już Wielką Koronę Tatr (jako 4-latek zdobył Mnicha). Do zdobycia 14 najwyższych szczytów przygotował Go tata, Andrzej Marcisz - legenda polskiej wspinaczki sportowej, jeden z naszych najbardziej utytułowanych zawodników, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Podczas Festiwalu wspólnie z mamą Joanną opowiedzą o miłości do gór, bezpieczeństwie i odpowiedzialności za siebie. Oczywiście nie zabraknie wspaniałej dokumentacji fotograficznej wyczynu Antka. 

rocznik 1998, autor powieści z gatunku fantasy (dzięki własnej determinacji z pomocą portalu „Polak Potrafi” sfinansował wydanie swojej pierwszej powieści „Speculo”. Kolejne powieści to "Nowy świt" oraz "7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka"). Obecnie Student II roku teologii, zapalony sportowiec, biegacz klubu „Piast” Gliwice, aktor teatru amatorskiego. Uczestnik „Rejsu Niepodległości” – Darem Młodzieży.

 

Jedną ze swoich pasji – bieganie – wykorzystuje do działalności charytatywnej. Pokonując długie dystanse (m.in. bieg do hiszpańskiego sanktuarium w  Santiago de Compostella (300 km), Maratonami przez Polskę (z Zakopanego do Gdyni - 750 km) – zbiera środki finansowe na leczenie ciężko chorych.

 

"Kazachstan, dziewiąty z największych krajów świata, kraj który posiada wciąż jeszcze nieodkryte przez masową turystykę wysokie góry, turkusowe jeziora, zielone lasy i pustynne krajobrazy.  To właśnie o nim chcę Wam opowiedzieć w trakcie mojej prezentacji. Nie zabraknie również opowieści o przygodach które się zawsze przytrafiają samotnemu rowerzyście w trakcie podróży, o tym jak na stepie może ujawnić się w człowieku muzyczny talent oraz jak należy sobie radzić w czasami dziwnych sytuacjach."

Waldek Malina to człowiek który dopiero w wieku 40 lat odkrył w sobie podróżniczą pasję, to wtedy gracz komputerowy któremu wszelka aktywność fizyczna była obca nabył w komisie stary rower i  postanowił na nim wyruszyć zwiedzać świat.  I tak od 9 lat, wykorzystując każdą wolną chwilę pedałuje samotnie zwiedzając kolejne kraje o których z pasją opowiada na swych prezentacjach.
 

Realizacja strony dpenar

Odwiedź  nas

ul. Trznadla 1

41-253  Czeladź - Piaski

Skontaktuj się z nami

+48 512 332 727